Bumerang – symbol Australii

Coaching Zielona Góra Możliwość komentowania Bumerang – symbol Australii została wyłączona 1

Bumerang tradycyjny
Przedstawiony poniżej bumerang jest tradycyjnym oryginałem. oznacza to, że został stworzony przez aborygena artystę, przy uwzględnieniu zarówno kuturalnych przesłanek, jak i tradycyjnego rzemiosła. bumerang ten jest własnością zaprzyjaznionej rodziny, która poprosiła mnie o jego ocenę i oszacowanie.

Bumerang – opis

Każdy bumerang jest podwójnie gruntowany, następnie malowany. dolna strona posiada najczęściej turkusową plamkę, podpis, (w przypadku katany) numer seryjny, rok wykonania oraz odbitki moich dwóch stempli kaligraficznych. na koniec bumerang zostaje obustronnie polakierowany lakierem bezbarwnym. wszystkie modele są zarówno oblatane, jak i nowe. przy odrobinie dobrej chęci można je używać latami. Do każdego modelu załączona jest broszurka informacyjna.

Malowanie bumerangu

Od tego jak długo będziemy cieszyć się bumerangiem zależy co naniesiemy na jego powierzchnię.
Niezabezpieczony bumerang szybko się starzeje, jest mniej odporny na uderzenia i otarcia, znacznie bardziej łamliwy, wygina się od wilgoci i jest po prostu brzydszy. Kwestię wzorów i pomysłów pozostawiam otwartą. Chciałbym jedynie wspomnieć abyście nie kopiowali już wymyślonych wzorów nawet jeśli są śliczne. Szukajcie własnych rozwiązań opracowując swój niepowtarzalny styl zdobniczy.
Pamiętajcie, że przede wszystkim powinno się stworzyć powlokę ochronną dla bumerangu. Dopiero na drugim miejscu bierze się pod uwagę walory estetyczne. Farba potrafi dodać trochę gramów lecz nie na tyle aby coś specjalnie zmieniać we właściwościach aerodynamicznych. Moim zdaniem ozdoby typu kropkowanie czy moja firmowa pajęczynka nie wpływają negatywnie na lot bumerangu. Pewnie wielu z was myśli, że jest odwrotnie. Owszem jeśli mamy buma typu FastCatch to dobrze jest go tak pomalować aby był super opływowy. Jeśli mamy zwykły bumerang np. do Trick Catch’a to możemy spokojnie go zdobić w wystające wzorki. W ciągu całej mojej kariery bumiarskiej tylko raz mi się zdarzyło, że za mocno pomalowałem buma, stał się za ciężki i przestał sprawnie latać. Był to model MiniTripale z 6 mm sklejki! Pomalowałem go bejcą i grubą warstwą emalii. Przypominam, że to i tak niezwykłe, że bumerang latał zrobiony z tak grubego materiału.

Pozostałe wpisy o szkole i edukacji online:

Bumerang – symbol Australii
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

admin

Related Articles

Prywatna szkoła rysunku dwujęzyczna Warszawa, Olsztyn - http://szkola-dwujezyczna-warszawa.eu/

Search

Back to Top

Umywalka Simas Frozen 121x50,5cm U120, Primacon taśmy transportowe, radio taxi ketrzyn, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 BEZRANTOWA 1VS55NR00, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, akcesoria do łazienki Apavisa, Listwa oświetleniowa mardom mdb100, Amplituner AV Yamaha RX-A750, Lekkie przyczepki sprzedawane woj. pomorskie, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych