Edukacja dzieci

Wiedza 1 komentarz do Edukacja dzieci 12

edukacja (12)Każdy rodzic pragnie wyedukować swoje dzieci, jak najlepiej. W dużej mierze liczy na to, że zrobi to przedszkole, szkoła, uczelnia. Wszystko jest prawdą, lecz tylko po części. Nauka na różnych szczeblach oświatowych umożliwi zdobycie wiedzy, lecz każdy rodzic powinien wiedzieć, że edukacja rozpoczyna się w domu od pierwszych dni życia dziecka. I trwa praktycznie do końca życia człowieka, chociażby było mu dane dożyć stu lat. Wspomniane przedszkole, szkoła, czy wyższa uczelnia kształci, dostarcza wiedzy, pozwala ją pogłębić, lecz samoistna edukacja trwa przez całe życie i wszędzie, gdzie znajdzie się człowiek. Dla małego dziecka, to dom jest pierwszym przedszkolem i szkołą. Nawet najlepsza placówka edukacyjna nie przejmie roli domu rodzinnego dziecka. I tu świadomość rodziców nie zawsze jest poprawna. Nauka, edukacja, wychowanie, to bardzo rozciągliwe działy i ściśle ze sobą połączone. Poprzez wychowanie rozpoczyna się edukacja małego dziecka. Przedszkole, szkoła ma za zadanie wpłynąć na rozwój intelektualny ucznia, ale nigdy nie wyręczy rodziców.

Edukacja dzieci