Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Białko sfd czy kfd Możliwość komentowania Jak wybrać dobrą szkołę językową? została wyłączona 3

W dzisiejszych czasach do nauki języków obcych nie trzeba przekonywać nikogo. Powodów może być wiele – podróże, kontakty towarzyskie, praca za granicą. Wielu pracodawców w Polsce wymaga od swoich pracowników znajomości przynajmniej jednego języka obcego. Ucząc się języków obcych możemy korzystać z różnych metod i materiałów. Jednak jeżeli chcemy osiągnąć naprawdę wysoki poziom znajomości języka obcego, prędzej czy później powinniśmy zgłosić się do szkoły językowej. Kurs językowy w szkole języków obcych daje nam najlepszych nauczycieli, odpowiednie materiały i gwarancję jakości usług.

W ostatnich latach szkoły językowe wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Przy takiej ilości ofert wybór szkoły językowej jest trudny. Na pewno pomogą Wam w tym poniższe uwagi:

1. Jak długo dana szkoła istnieje? Jaką ma opinię? Oczywiste jest, że na rynku utrzymują się tylko najlepsi.

2. Jakie kwalifikacje posiadają lektorzy? Czy są absolwentami kolegiów nauczycielskich lub filologii? Czy posiadają odpowiednie certyfikaty? Szczególną uwagę należy zwrócić na native speakerów, którzy często nie posiadają żadnych kwalifikacji do nauczania języków obcych?

3. Jak nauczani są kursanci? Metodą tradycyjną, Callana, czy inna? Ile osób będzie w Twojej grupie? Im mniej liczne są grupy, tym lepiej dla Ciebie.

4. Jak dokonuje się podziału kursantów na odpowiednie poziomy? Czy szkoła oferuje bezpłatne zajęcia próbne?

5. Czy postępy kursantów są w jakiś sposób sprawdzane?

6. Czy szkoła korzysta z nagrań audio, programów komputerowych, tablic multimedialnych? Czy kursanci mają swoje podręczniki? Unikaj szkół językowych, które zamiast wiodącego podręcznika używają wszelkiego typu kserokopii.

7. Czy szkoła dostarcza materiały do nauki? Czy są one gratisowe?

8. Co się dzieje w przypadku choroby nauczyciela? Czy zajęcia są odwołane, czy przysyłane jest zastępstwo?

9. Czy szkoła zawiera z kursantami umowę o świadczenie usług edukacyjnych?

10. Czy możliwe jest przejście do innej grupy/zmiana nauczyciela w przypadku braku zadowolenia z obecnego?

11. Ile kosztują kursy? Nigdy nie wybieraj najtańszych, ani najdroższych?

12. Kiedy odbywają się kursy? Jak daleko jest do szkoły od Twojego miejsca zamieszkania?

A teraz sprawa najważniejsza. Jeśli Twój znajomy poleca Ci jakąś szkołę językową, idź za jego radą. Dobra opinia znajomych to często gwarancja zadowolenia. Jeżeli jednak chcemy poznać pełną ofertę szkół językowych w naszym mieście, najszybciej dokonamy tego szukając tych szkół w Internecie. Wstukaj w wyszukiwarkę takie wyrażenia jak: angielski rybnik, kursy językowe rybnik, szkoła językowa rybnik, czy korepetycje rybnik, wstawiając swoje miasto.

Jak wybrać dobrą szkołę językową?