Kierunek lekarski – dla kogo?

Edukacja, Kurs rysunku Gdynia, Szkolenie iso 31000 Możliwość komentowania Kierunek lekarski – dla kogo? została wyłączona 38

edukacja (37)Wielkimi krokami zbliża się maj- miesiąc matur. Zaraz po nim przyjdzie czas na ostateczną decyzję- jaki kierunek wybrać?

Nieustanną popularnością wśród licealistów cieszy się kierunek lekarski. Na co trzeba być przygotowanym wybierając tę ścieżkę kariery? Przede wszystkim na to, że edukacja lekarzy trwa bardzo długo. Same studia trwają sześć lat, z czego trzy pierwsze koncentrują się raczej na teorii, natomiast trzy kolejne na praktyce. Następnie jest rok stażu podyplomowego. Po odbyciu go i zdaniu Lekarskiego Egzaminu Końcowego otrzymuje się już prawo wykonywania zawodu lekarza. Niemniej jednak nie jest to koniec nauki. Nadchodzi bowiem czas wybrania specjalizacji- podczas jej odbywania pracuje się już jako lekarz, jednocześnie specjalizując się w wybranej dziedzinie.
Warto też pamiętać, że medycyna jest bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną- dlatego ciąga nauka jest nieodłączną cechą zawodu lekarza. Ponadto wybierając kierunek lekarski należy być przygotowanym na nieprzespane noce, trudne egzaminy, ciężkie sytuacje wymagające szybkiego myślenia, podejmowania decyzji i pewnej elastyczności oraz umiejętności dostosowania się.

Kierunek lekarski – dla kogo?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Prywatna szkoła rysunku dwujęzyczna Warszawa, Olsztyn - http://szkola-dwujezyczna-warszawa.eu/

Search

Back to Top

http://www.tanie-hotele-na-konferencje.eu