Laboratorium wzorcujące

Nauka, Programiści etl praca Możliwość komentowania Laboratorium wzorcujące została wyłączona 10

laboratorium-wzorcujace-3Wzorcowanie, które może przeprowadzić laboratorium wzorcujące, w odróżnieniu od legalizacji jest czynnością dobrowolną. Wykonuje się je jedynie na życzenie klienta. Zasadnicza różnica między wzorcowaniem, a legalizacja występuje również w kwestii dokumentacji.

Dokumenty dotyczące wzorcowania i legalizacji

Po wzorcowaniu otrzymujemy świadectwo wzorcowania i jest to bezpośredni dowód przeprowadzonego badania. Na świadectwie podana jest wartość błędu pomiaru i dokładność wyznaczania tego błędu.
Świadectwo legalizacji jest dowodem spełnienia określonych Rozporządzeniem Ministra wymagań. Nie ma na nim podanych wartości błędu pomiarowego. Rozróżniamy legalizację pierwotną i jednostkową oraz ponowną.

Ważność wzorcowania i legalizacji

Kolejną różnicą między legalizacją, a wzorcowaniem jest ważność kontroli. Legalizacja jest ważna jedynie przez jakiś czas. Wzorcowanie jest dobrowolne i nie objęte normami czasowymi. Listę przyrządów pomiarowych podlegających legalizacji podają przepisy, między innymi Rozporządzenie Ministra Gospodarki.

………
– Zadania geodezji w katastrze Geodpis
– Kurs wizażu i charakteryzacji w Polsce
– bonsai dąb
– studia podyplomowe terapia pedagogiczna kraków
– Ryby chrzęstnoszkieletowe
– nauka sep i hds
– wypożyczalnia busów osobowych Grudziądz
– Egzamin łowiecki – Testy przygotowujące
– Księgarnia Systherm Warszawa Ogrzewnictwo Praktyczne wyd. II
– e24cloud chmura do zadan specjalnych

Pozostałe wpisy o szkole i edukacji online:

Laboratorium wzorcujące
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

admin

Related Articles

Prywatna szkoła rysunku dwujęzyczna Warszawa, Olsztyn - http://szkola-dwujezyczna-warszawa.eu/

Search

Back to Top

sprzedaż igłofiltrów elastycznych, Szamba Betonowe Sokołów Podlaski, wynajem igłofiltrów stalowych, sprzątanie grobów Warszawa na powązkach cywilnych, Umywalka Catalano Star 105x48 1105ST00, przeszczep chrząstki warszawa, taśmy transportujące Primacon, armatura łazienkowa Dornbracht, akcesoria do łazienki Apavisa, słupy granitowe : Borowskie Kopalnie Granitu