Nauka poprzez twórczość

Home broker praca opinie, Wiedza Możliwość komentowania Nauka poprzez twórczość została wyłączona 12

nauka (40)Dzieci już w wieku przedszkolnym wykazują naturalną potrzebę ekspresji twórczej, poprzez np. ekspresję plastyczną, poprzez gest, mimikę, słowo. Dzieci są bardzo twórcze i tej aktywności należy pomagać a nie hamować jej. Dziecko należy pobudzać różnymi technikami plastycznymi, dźwiękiem, ruchem. Dla młodego człowieka edukacja poprzez twórczość jest źródłem radości. Śpiew, malarstwo, taniec, rękodzieło, muzyka to te dziedziny, które pobudzają u dziecka potrzeby poznawania świata i kształceniu jego aktywności edukacyjnej. Zajęcia teatralne pomagają rozwijać talenty aktorskie, umożliwiają poznawanie pracy aktora, uczą współdziałania w grupie, przezwyciężania obaw przed wystąpieniami publicznymi. W edukacji artystycznej stosuje się różne formy pracy: zabawy twórcze, ruchowe, sceniczne, konkursy, wystawy, spotkania z artystami. W aktywności muzycznej uczniowie zaznajamiają się z wyglądem i techniką gry na instrumentach. W aktywności plastycznej, uczniowie poznają różne techniki plastyczne, narzędzia pracy, podstawowe środki wyrazu artystycznego.

Nauka poprzez twórczość