Nauka w Polsce

Home broker praca opinie, Nauka, Szkolenia ohsas Możliwość komentowania Nauka w Polsce została wyłączona 11

edukacja (22)Wykształcenie dzieci jest priorytetem dla wielu rodziców. Solidne podstawy edukacyjne dają nadzieję na lepsze życie. Edukacja w Polsce jest dostępna dla każdego obywatela chcącego zdobywać wiedzę. Uczyć może się każdy i to niezależnie od wieku. Dla dorosłych nauka jest dobrowolna, zaś dla najmłodszego pokolenia obowiązkowa. Nauka jest częścią kultury. Służy wyjaśnianiu funkcjonowania świata. Jest rozwijana za pomocą metod naukowych poprzez działalność badawczą. Naukę można podzielić na kilka działów: nauki ścisłe, nauki realne, nauki przyrodnicze, nauki inżynieryjne, nauki humanistyczne, nauki społeczne i ekonomiczne. Już Arystoteles filozof grecki żyjący w IV wieku przed naszą erą dokonał podziału nauki. Podzielił wiedzę ze względu na cel, któremu ma służyć. A więc zaspakajaniu ciekawości świata, kontemplacji rzeczywistości, podziwianiu świata i zastanowieniu się nad światem. Twierdził, że mając wiedzę teoretyczną można ją poznawać dalej praktycznie. Od czasów Arystotelesa zmieniło się niemal wszystko. Lecz nauka pozostaje jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka.

Nauka w Polsce