Pedagogika zabawy

Home broker praca opinie, Informacje 1 komentarz do Pedagogika zabawy 18

nauka (52)Coraz więcej dzieci uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne. Dzięki działalności świetlic szkolnych, uczniowie mogą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach rozwijających ich zainteresowania. Są to najczęściej zajęcia plastyczne, dydaktyczne np. odrabianie zadań domowych, ruchowe -gry na boisku szkolnym, gry i zabawy integracyjne, wycieczki krajoznawcze do parku, manualne. Dominuje tutaj edukacja przez zabawę. Wychowawca świetlicy musi opracować plan pracy na dany rok szkolny, na podstawie którego realizuje zajęcia. Świetlica pełni przede wszystkim funkcję opiekuńczo- wychowawczą. Rodzice są obecnie bardzo zapracowani, dlatego często korzystają z pomocy świetlic szkolnych. Nauczyciele-wychowawcy świetlicy oprócz prowadzenia zajęć, muszą często rozwiązywać problemy wychowawcze, konflikty wśród uczniów. Bardzo ważna jest współpraca między wychowawcami a rodzicami. Świetlica szkolna powinna stwarzać warunki do wszechstronnego rozwoju ucznia, zapewniać miłą atmosferę, sprzyjająca rozwojowi sympatii i koleżeństwa uczniów przebywających w niej.

Pedagogika zabawy