TEZEUSZ

Białko sfd czy kfd, Informacje Możliwość komentowania TEZEUSZ została wyłączona 10

Nauka angielskiego (4)Królewna z Trojzeny, Ajtra i Ajgeus byli rodzicami ateńskiego bohatera Tezeusza. Argus zostawił ciężarną Ajtrę, ale pokazał jej gdzie ukrył miecz i sandały, które ich syn ma wydostać spod głazu gdy dorośnie.
Tezeusza wychowywała matka, a gdy miała pięć lat poznał Heraklesa i teraz on stał się jego męskim wzorem i bardzo pragnął stać się podobnym do swego idola. Gdy, dorósł matka zaprowadziła go do głazu, który wskazał jej Ajgeus, Tezeusz bez najmniejszego problemu podniósł olbrzymi kamień, wyjął miecz i sandały i poszedł do Aten, aby odnaleźć ojca. Po drodze walczył ze złoczyńcami Skironem, Sinnisem i Prokrusteusem, których pokonał i wkrótce doszedł do Aten. Tezeusz był jeszcze bardzo młody i bardzo delikatnej urody i przechodząc obok świątyni Apolla, która była właśnie budowana zwrócił na siebie uwagę robotników?śmiali się z niego nazywając go panienką?Tezeusz podniósł dwa woły i podrzucił wyżej niż dach budowanej świątyni?po Atenach rozeszła się wieść, że w mieście pojawił się piękny młodzieniec o niesamowitej sile, a Ajgeus poznawszy go po sandałach i mieczu nie krył prawdziwej radości ze spotkania z synem.

TEZEUSZ