TEZEUSZ

Białko sfd czy kfd, Informacje Możliwość komentowania TEZEUSZ została wyłączona 11

Nauka angielskiego (4)Królewna z Trojzeny, Ajtra i Ajgeus byli rodzicami ateńskiego bohatera Tezeusza. Argus zostawił ciężarną Ajtrę, ale pokazał jej gdzie ukrył miecz i sandały, które ich syn ma wydostać spod głazu gdy dorośnie.
Tezeusza wychowywała matka, a gdy miała pięć lat poznał Heraklesa i teraz on stał się jego męskim wzorem i bardzo pragnął stać się podobnym do swego idola. Gdy, dorósł matka zaprowadziła go do głazu, który wskazał jej Ajgeus, Tezeusz bez najmniejszego problemu podniósł olbrzymi kamień, wyjął miecz i sandały i poszedł do Aten, aby odnaleźć ojca. Po drodze walczył ze złoczyńcami Skironem, Sinnisem i Prokrusteusem, których pokonał i wkrótce doszedł do Aten. Tezeusz był jeszcze bardzo młody i bardzo delikatnej urody i przechodząc obok świątyni Apolla, która była właśnie budowana zwrócił na siebie uwagę robotników?śmiali się z niego nazywając go panienką?Tezeusz podniósł dwa woły i podrzucił wyżej niż dach budowanej świątyni?po Atenach rozeszła się wieść, że w mieście pojawił się piękny młodzieniec o niesamowitej sile, a Ajgeus poznawszy go po sandałach i mieczu nie krył prawdziwej radości ze spotkania z synem.

Pozostałe wpisy o szkole i edukacji online:

TEZEUSZ
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

Prywatna szkoła rysunku dwujęzyczna Warszawa, Olsztyn - http://szkola-dwujezyczna-warszawa.eu/

Search

Back to Top

Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu, taśmy transportujące Primacon, niskonadkładowy haft komputerowy warszawa, Umywalka Simas Arcade 105x56cm AR874, wypożyczalnia igłofiltrów elastycznych, gabloty korkowe Paraga Centrum, sprzedaż igłofiltrów elastycznych, wypożyczalnia igłofiltrów stalowych, salon kosmetyczny N25, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz film instruktażowy